Skip to main content

NEPODCEŇUJTE DROBNÉ ÚRAZY KLOUBŮ, SVALŮ ANI VAZŮ

Věděli jste, že velké úrazy mohou vznikat i z nedoléčených a podceňovaných malých poranění? Hlavně při sportu míváme tendenci drobným úrazům nevěnovat pozornost.

Úrazům kloubů, vazů nebo natažených svalů se člověk nejspíš zcela nevyhne, to dá rozum. Zvláště při sportu. Ale je dobré nepodceňovat ani zdánlivě malé úrazy a co nejdříve je ošetřit. Neléčené potíže totiž mohou velice snadno přerůst v chronické.

Znáte nejčastější úrazy, při kterých můžete s úspěchem použít Octan gel nebo Octan sáčky od české farmaceutické společnosti RosenPharma?

TENISOVÝ LOKET

Ačkoli se mu říká tenisový, postihnout může kohokoli, kdo dlouhodobě namáhá ruce. Jedná se o úpornou bolestivost svalových úponů v okolí loketního kloubu. Jako první pomoc se Octan jednoznačně osvědčil.

PORANĚNÍ RAMEN

Stačí neopatrný prudký pohyb paží, aby si člověk natáhl rameno. První pomoc? Jednoznačně octan. Gel i obklady.

BOLESTI ZÁPĚSTÍ

Trpí jimi lidé pracující na počítači, sportovci a dokážou potrápit i děti, které se například zraní při hře. Jako prevenci a první pomoc lze jednoznačně doporučit Octan.

BOLESTI ZAD

Bolesti zad jsou dnes civilizačním problémem. Bolesti zad způsobené například pádem, jednostrannou námahou (například prací na zahrádce) nebo špatným pohybem, dokáže Octan mírnit, případně zcela odstranit. Aplikujte gel co nejdříve.

ÚRAZY KOLEN

Poranění kolen trápí čas od času každého, kdo je namáhá. Sportovce, turisty, rekreační cyklisty i ženy, které si jdou rekreačně zacvičit třeba aerobic. Občasné zabolení kolene se ale může záhy zhoršit a vyústit v nepříjemné a vážné poranění menisků, chrupavek nebo ve zkřížení vazů. Proto kolena nepodceňujte a mějte při sobě vždy Octan gel. Aplikujte ho hned, jakmile se dostaví byť jen slabá bolest a na aktivní pohyb na chvilku zapomeňte.

VÝRONY KOTNÍKU

Ani nemusíte sportovat, stačí špatně šlápnout... V případě výronu aplikujte co nejdříve Octan gel a ideálně i octanové obklady. Postiženou nohu nenamáhejte a mějte ji ve zvýšené poloze.

BODNUTÍ HMYZEM

Minimálně komár bodl jistě každého, ale potrápit dokážou i včely, vosy, ovádi a další hmyz. Pokud máte po ruce Octan gel, nebudete o bodnutí za chvilku ani vědět.

A na závěr ještě pár zajímavostí na téma úrazy. Věděli jste například, že nejvíce úrazů mají při sportu golfisté a hned po nich fotbalisté? Že nejvíce úrazů se přihodí během chůze po komunikacích? Ženy a děti jsou nejčastěji ošetřováni na úrazy způsobené při pádech, zatímco muži na úrazy při sportu zaviněné druhou osobou? A například i to, že nejčastěji se jedná o úrazy dolních a horních končetin, hlavně kloubů. A při nich jsou skvělým pomocníkem Octan gel i Octan sáčky.

Octan gel

Použití při mechanicky způsobených otocích, pohmožděninách, výronech, štípnutí hmyzem atd.

Octan sáčky

Působí okamžitou úlevu, má adstringentní (stahující) a chladivý účinek, zabraňuje narůstání otoku.
vybavte svou lékárničku octanem

Účinky a použitelnost Octan sáčků a octan gelu

Octan:

děti

Prozíravé maminky přibalují svým dětem do zavazadla Octan gel. Vědí totiž, že pro jejich děti je Octan tou nejlepší první pomocí.

Octan:

první pomoc

My, kteří jsme se narodili v minulém století, ho dobře známe. Octan hlinitý byl totiž v každé lékárničce, stále po ruce a vždy připravený pomoci.

Octan:

úrazy, sport

Věděli jste, že velké úrazy mohou vznikat i z nedoléčených a podceňovaných malých poranění? Hlavně při sportu míváme ...