Skip to main content

OCTAN - PRVNÍ POMOC PRO SPORTOVCE I NEPOSEDNÉ DĚTI

My, kteří jsme se narodili v minulém století, ho dobře známe. Octan hlinitý byl totiž v každé lékárničce, stále po ruce a vždy připravený pomoci.

Na ten "obyčejný" octan se jaksi pozapomnělo, vždyť se na trh dostaly zázračné mastičky a gely a spousta pilulek. Jenže zázraky se nedějí, a tak si mnozí z nás uvědomili, že to samé zvládne i obyčejný octan hlinitý, jen za mnohem méně peněz. Jenže octan, ze kterého by se dal doma vyrobit roztok k obkladům, v lékárnách chyběl. Obsahoval totiž olovo a z tohoto důvodu byla jeho výroba ukončena.

Ta doba je ovšem pryč, česká farmaceutická společnost RosenPharma a.s. vrátila starý dobrý Octan zpět do lékáren i do našich lékárniček. A zvládla to i bez olova! Tradiční Octan, který bezpečně a hlavně rychle ulevuje při výronech, pohmožděninách, mechanicky způsobených otocích a dokonce i při štípnutí hmyzem.

Máte na výběr hned ze dvou forem octanu hlinitého: Octan gel a Octan sáčky. Obojí v praktickém skladném balení, připraveném k rychlé aplikaci.

Octan gel od RosenPharmy můžete mít kdykoli při sobě, ocení je sportovci, maminky s neposednými dětmi i turisté. Vždyť stačí nešikovně šlápnout, upadnout a nebo se v nevhodnou chvíli ocitnout u vosího hnízda a malér je tu. Jenže s Octanem od RosenPharmy je to tak snadné! Octan má totiž stahující a antibakteriální účinky, chladí, zklidňuje a zabraňuje narůstání otoku.

Octan gel je malý a vejde se do každé brašničky a dokonce i do kapsy. Je ihned připravený k aplikaci. Při sportu, na cestách, při turistice nebo během pobytu v přírodě by vám nikdy neměl chybět. Nejspíš jste už někdy zažili, jak těžké je dopravit se domů nebo k lékaři s pohmožděnou či vyvrtnutou končetinou, jejíž bolest s každým dalším krokem nepříjemně narůstá. Co všechno by člověk v takové chvíli dal za chladivý a stahující gel...

Ačkoli Octan sáčky jsou určeny hlavně pro domácí aplikaci formou obkladů, nic vám nebrání mít je s sebou preventivně také. Pokud u sebe máte půllitrovou láhev s čistou vodou, můžete si obklad připravit opravdu kdekoliv. Půllitrová láhev je ideální, ale stačí i tzv. "trojka". Nasypete do ní obsah sáčku A, protřepete, počkáte, až se rozpustí, nasypete sáček označený jako B, opět protřepete, a pak nalijete třeba na čistý kapesník nebo šátek a přiložíte na postižené místo. Roztok začne ihned působit. Čím studenější voda, tím je efekt výraznější. Okamžité přiložení obkladů Octanu znatelně urychluje hojení.

A možná si někteří z vás pamatují, že babičky octanovými obklady ulevovaly svým nateklým nohám. Dobře věděly, proč.

Nebojte se návratu k tradičním pomocníkům. Oni totiž ti léta prověření bývají nejspolehlivější. Ne nadarmo naše babičky ani maminky nedaly dopustit na "obyčejný" octan hlinitý.

Octan gel

Použití při mechanicky způsobených otocích, pohmožděninách, výronech, štípnutí hmyzem atd.

Octan sáčky

Působí okamžitou úlevu, má adstringentní (stahující) a chladivý účinek, zabraňuje narůstání otoku.
vybavte svou lékárničku octanem

Účinky a použitelnost Octan sáčků a octan gelu

Octan:

děti

Prozíravé maminky přibalují svým dětem do zavazadla Octan gel. Vědí totiž, že pro jejich děti je Octan tou nejlepší první pomocí.

Octan:

první pomoc

My, kteří jsme se narodili v minulém století, ho dobře známe. Octan hlinitý byl totiž v každé lékárničce, stále po ruce a vždy připravený pomoci.

Octan:

úrazy, sport

Věděli jste, že velké úrazy mohou vznikat i z nedoléčených a podceňovaných malých poranění? Hlavně při sportu míváme ...