Skip to main content

Octan, první pomoc pro sportovce i neposedné děti

My, kteří jsme se narodili v minulém století, ho dobře známe. Octan hlinitý byl totiž v každé lékárničce, stále po ruce a vždy připravený pomoci.

Na ten "obyčejný" octan se jaksi pozapomnělo, vždyť se na trh dostaly zázračné mastičky a gely a spousta pilulek. Jenže zázraky se nedějí, a tak si mnozí z nás uvědomili, že to samé zvládne i obyčejný octan hlinitý, jen za mnohem méně peněz. Jenže octan, ze kterého by se dal doma vyrobit roztok k obkladům, v lékárnách chyběl. Obsahoval totiž olovo a z tohoto důvodu byla jeho výroba ukončena.

Octan, první pomoc pro sportovce i neposedné děti

Ta doba je ovšem pryč, česká farmaceutická společnost RosenPharma a.s. vrátila starý dobrý Octan zpět do lékáren i do našich lékárniček. A zvládla to i bez olova! Tradiční Octan, který bezpečně a hlavně rychle ulevuje při výronech, pohmožděninách, mechanicky způsobených otocích a dokonce i při štípnutí hmyzem.

Máte na výběr hned ze dvou forem octanu hlinitého: Octan gel a Octan sáčky. Obojí v praktickém skladném balení, připraveném k rychlé aplikaci.

Octan gel od RosenPharmy můžete mít kdykoli při sobě, ocení je sportovci, maminky s neposednými dětmi i turisté. Vždyť stačí nešikovně šlápnout, upadnout a nebo se v nevhodnou chvíli ocitnout u vosího hnízda a malér je tu. Jenže s Octanem od RosenPharmy je to tak snadné! Octan má totiž stahující a antibakteriální účinky, chladí, zklidňuje a zabraňuje narůstání otoku.

Octan gel je malý a vejde se do každé brašničky a dokonce i do kapsy. Je ihned připravený k aplikaci. Při sportu, na cestách, při turistice nebo během pobytu v přírodě by vám nikdy neměl chybět. Nejspíš jste už někdy zažili, jak těžké je dopravit se domů nebo k lékaři s pohmožděnou či vyvrtnutou končetinou, jejíž bolest s každým dalším krokem nepříjemně narůstá. Co všechno by člověk v takové chvíli dal za chladivý a stahující gel...

Ačkoli Octan sáčky jsou určeny hlavně pro domácí aplikaci formou obkladů, nic vám nebrání mít je s sebou preventivně také. Pokud u sebe máte půllitrovou láhev s čistou vodou, můžete si obklad připravit opravdu kdekoliv. Půllitrová láhev je ideální, ale stačí i tzv. "trojka". Nasypete do ní obsah sáčku A, protřepete, počkáte, až se rozpustí, nasypete sáček označený jako B, opět protřepete, a pak nalijete třeba na čistý kapesník nebo šátek a přiložíte na postižené místo. Roztok začne ihned působit. Čím studenější voda, tím je efekt výraznější. Okamžité přiložení obkladů Octanu znatelně urychluje hojení.

A možná si někteří z vás pamatují, že babičky octanovými obklady ulevovaly svým nateklým nohám. Dobře věděly, proč.

Nebojte se návratu k tradičním pomocníkům. Oni totiž ti léta prověření bývají nejspolehlivější. Ne nadarmo naše babičky ani maminky nedaly dopustit na "obyčejný" octan hlinitý.